Browar Bałtów na Warszawskim Festiwalu Piwa!

W dniach 23- 25 marca Browar Bałtów wziął udział w jednym z najważniejszych polskich festiwali browarów rzemieślniczych. Warszawski Festiwal Piwa organizowany jest od 2014 i odbywa się na terenie Stadionu Miejskiego Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego. Jest to obowiązkowy przystanek dla wszystkich miłośników rzemieślniczych piw.

Browar Bałtów sponsorem głównym podczas MotoZauroMusic 2022

Moto-zauro-music-2022

Sierpień na terenie naszego obiektu rozpoczął się muzycznie i wyjątkowo. Po raz kolejny na „Bałtowskiej Okręglicy” odbył się zlot motocyklowy Moto Zauro Music. W tym roku scena koncertowa została przeniesiona na teren stoku narciarskiego. Tam otworzyliśmy miasteczko festiwalowe z dostępem do punktów gastronomicznych oraz strefy relaksu.

Razem we współpracy z firmą Fenix Art udało nam się zbudować imponującą scenę. Dzięki wspaniałemu nagłośnieniu uczestnicy mogli świetnie i wyraźnie usłyszeć wokal artystów, a także poczuć siłę muzyki. Dodatkowe elementy świetlne sprawiły, że było kolorowo i magicznie.

Już w piątek na scenie gościliśmy pierwszych wykonawców artystycznych. W sobotę na naszej scenie pojawiły się takie zespoły jak Arsenał Świętokrzyski, Sedes oraz główna gwiazda sobotniego wieczoru — zespół „Nocny kochanek”.

Sponsorem głównym koncertu był Browar Bałtów.

Zapraszamy na fotorelację z weekendowego wydarzenia MotoZauroMusic 2022

 

 

 

 

 

Zapraszamy do Restauracji „Browar Bałtów”

Restauracja-browar-Baltow

14 czerwca 2022 r. oficjalnie otworzyliśmy Restaurację „Browar Bałtów”. Wszystkich smakoszów piwnych trunków zapraszamy do pierwszego browaru tematycznego w Polsce, gdzie pasja do piwa łączy się z pasją do opowiadania dobrych historii.

Browar Bałtów oferuje 5 gatunków tematycznego piwa:

 • Czarcia Sopka — lager,
 • Serce smoka — pils,
 • Tajemnica wiedźmy — pszeniczne, 
 • Zmiana Warty — American Pale Ale,
 • Pieśń Pszczoły — miodowo — propolisowe.

Wszystkie opowieści zamieszczone są w aplikacji Storytel. Tam możecie zapoznać się z niebanalną historią, gdzie każda z nich kryje pewną tajemnicę. Jesteście ciekawi jaką? Zapraszamy do odsłuchania. Przedsmak opowieści dostępny na stronie BrowarBałtów.

Menu restauracji ułożone jest w taki sposób, aby podbić aromat piwnych trunków, dlatego zachęcamy do smakowania naszych przegryzałek oraz pozostałych dań, które zachwycają podniebienie i idealnie komponują się z należytym gatunkiem piwa, które proponowane jest do danej potrawy. Chcesz bliżej zapoznać się ze smakami restauracji — odwiedź stronę Restauracja „Browar Bałtów”.

To nie wszystko, co oferuje Restauracja „Browar Bałtów”. W każdy piątek i sobotę zapraszamy na wydarzenie, pt. „Devil’s Funk”, wieczory z płytami winylowymi prowadzone przez DJ-ów związanych z kolektywem Soul Service. Więcej TUTAJ.

Zapraszamy na fotorelację z oficjalnego otwarcia

 

 

Lokalny browar dostępny w sezonie letnim 2022!

Browar-Baltow-produkcja-regionalnego-piwa-

Bieżący sezon jest dla nas wyjątkowy, ponieważ będzie można degustować nasze lokalne piwo. „Złocisty trunek” dostępny będzie we wszystkich punktach gastronomicznych na terenie Kompleksu oraz w okolicznych restauracjach. Piwo dostarczymy także do naszych  ośrodków w Krasiejowie i Solcu Kujawskim.

-W naszym browarze dostępnych będzie kilka rodzai piwa. Podstawowymi stylami, na których się opieramy to lager, pils piwo pszeniczne, ale też miodowo-propolisowe. Ostatnie warzone jest według autorskiej receptury opracowanej we współpracy z Krakowską Szkołą Browarniczą. Miód pozyskujemy od miejscowych pszczelarzy. Oczywiście produkujemy też piwo bezalkoholowe – podkreśla Michał Czarnecki, piwowar nadzorujący produkcję bałtowskiego piwa.

Nasz browar powstawał we współpracy z Krakowską Szkołą Browarniczą oraz browarnikami z niemieckiego Bambergu, gdzie początki browarnictwa sięgają XI wiek. Piwo warzone jest tam zgodnie z tradycyjnymi recepturami.

-Jako że produkujemy, rzemieślnicze piwo, nie będziemy go pasteryzować, by nie tracić walorów smakowych. Sumiennie przestrzegamy norm czasowych i staramy się zachować całkowitą sterylność. Proces leżakowania piwa jest u nas ściśle przestrzegany, to gwarancja, że nasze piwo zatrzyma rewelacyjną jakość.

-Goście będą mogli dokładnie poznać i zobaczyć cały proces produkcji piwa. Linia produkcyjna oddzielona jest od pijalni szklaną ścianą, dlatego każdy gość, siedząc w pijalni, będzie mógł podziwiać proces produkcji. W pijalni funkcjonować będzie restauracja, gdzie będzie można skosztować tradycyjnych dań związanych z piwem, np. golonkę.
Wszystkich koneserów „złocistego trunku” zapraszamy do degustacji.

 

Dziękujemy za sezon zimowy 2021/22!

Oficjalnie zamykamy sezon zimowy 2021/2022. Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować, za wybór naszej stacji, za wspólne szusowanie i spędzone chwile na stoku.

Wspieramy Ukrainę

pomagamy-Ukraina-Polska

Drodzy Goście Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego,

odpowiadając na zapytania odnośnie funkcjonowania naszych obiektów, informujemy, że pracujemy zgodnie z planem.

Jednocześnie zapewniamy Państwa, że jako firma jesteśmy zaangażowani w pomoc naszym sąsiadom. W skład naszej kadry wchodzą także obywatele Ukrainy. Zarówno pracownicy, jak i ich rodziny są już objęci naszą opieką. Podejmujemy współpracę z instytucjami rządowymi.

Z racji profilu działalności nasza uwaga skupiona jest przede wszystkim na dobrostanie najmłodszych, dlatego nasze obiekty tj. Bałtowski Kompleks Turystyczny, JuraPark — Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie oraz siostrzany obiekt — JuraPark Solec są otwarte dla ukraińskich rodzin. Mamy nadzieję, że bezpłatny dostęp do naszych obiektów, który ważny jest do 30 kwietnia 2022 r. zapewni chwilę wytchnienia od traumatycznych przeżyć ostatnich dni. Jeżeli wśród Waszych przyjaciół znajdują się ukraińskie rodziny, prosimy o przekazanie naszego zaproszenia.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową naszych JuraParków — JURAPARK. Tam znajdziecie odpowiedź na następujące pytania:

 • W jakich godzinach czynne są nasze obiekty?
 • Czy trzeba rezerwować wcześniej wstęp do obiektów?
 • Jakie atrakcje są czynne?
 • Czy obiekty zwiedza się samodzielnie, czy z przewodnikiem?
 • Czy atrakcje są na świeżym powietrzu, czy są pod dachem?
 • Do kiedy można odwiedzić nasze obiekty bezpłatnie? (dla Ukraińców)

Strona została przetłumaczona na język angielski oraz ukraiński.

DLF Invest buduje browar z piwem rzemieślniczym

W Bałtowie ma powstać browar produkujący piwo rzemieślnicze. Inwestor, firma DLF Invest, właściciel Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie unijne. Wynosi ono blisko 3,5 miliona złotych. Szacowany koszt budowy browaru to 8 milionów zł.

– Pierwsze pomysły o stworzeniu browaru pojawiły się już w 2014 roku. Od tamtego czasu intensywnie pracowaliśmy nad tym projektem – mówi Filip Lichota, prezes spółki.
Dodaje, że plany może pokrzyżować ciężki rok. Sezon zimowy nie był udany, bo praktycznie nie było śniegu, później przyszła pandemia koronawirusa.
– Inwestycja jeszcze nie jest przesądzona, ale zrobimy wszystko, by doszło do jej realizacji. Jest to dla nas duża szansa dla spółki na dywersyfikacje działalności, czyli częściowe uniezależnienie się od działalności turystycznej. Zależy nam też na stworzeniu produktu regionalnego, który promować będzie gminę Bałtów i województwo świętokrzyskie, bo takie piwo jest świetnym materiałem do promocji danego miejsca – wyjaśnia.
Ostateczną decyzję o rozpoczęciu inwestycji firma podejmie na początku przyszłego roku. Co najważniejsze, jest już miejsce, w którym browar ma powstać. To obecna stajnia ‘Kraina Koni’, która zostanie przeniesiona w inne miejsce.
Prezes Lichota podkreśla, że to budynek, który najlepiej spełnia wymagania takiego projektu.
– Ten budynek jest bardzo wysoki, więc jest to pomieszczenie spełniające pewne uwarunkowania jak możliwość wstawienia wysokich tanków, czyli beczek w których piwo leżakuje. Konstrukcję budynku trzeba teraz odpowiednio zaadaptować – mówi.
W browarze docelowo produkowane będą 4 rodzaje piwa na bazie autorskiej receptury, stworzonej przy pomocy najlepszych browarników w Europie. Słód ściągany będzie z Niemiec.
– Mówimy o produkcie najwyżej jakości, który stworzony będzie tylko i wyłącznie z czterech składników: wody, słodu, chmielu i drożdży. Żadnych dodatków, naturalny proces produkcji przy wykorzystaniu bardzo innowacyjnej instalacji browarniczej z naturalnym procesem wytwarzania dwutlenku węgla i technologią pasteryzacji, która spowoduje, że piwo nie będzie tracić swoich właściwości – tłumaczy.
Piwo ma być dystrybuowane w naszym regionie, ale firma zakłada, że z czasem pojawi się na półkach wybranych sklepów w całej Polsce.

DLF Invest właścicielem Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Z ogromną  radością możemy podzielić się faktem, iż nasza firma objęła w maju tego roku zarząd nad Parkiem Nauki i Rozrywki w Krasiejowie (woj. opolskie). Obiekt to połączenie dwóch wzajemnie uzupełniających się atrakcji – JuraParku – największego parku dinozaurów oraz Parku Nauki i Ewolucji – ultranowoczesnego, futurystycznego muzeum.

Serdecznie zapraszamy na stronę www.juraparkkrasiejow.pl, z której można zaczerpnąć szczegółowe informacje dotyczące obiektu.