DLF Invest buduje browar z piwem rzemieślniczym

W Bałtowie ma powstać browar produkujący piwo rzemieślnicze. Inwestor, firma DLF Invest, właściciel Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie unijne. Wynosi ono blisko 3,5 miliona złotych. Szacowany koszt budowy browaru to 8 milionów zł.

– Pierwsze pomysły o stworzeniu browaru pojawiły się już w 2014 roku. Od tamtego czasu intensywnie pracowaliśmy nad tym projektem – mówi Filip Lichota, prezes spółki.
Dodaje, że plany może pokrzyżować ciężki rok. Sezon zimowy nie był udany, bo praktycznie nie było śniegu, później przyszła pandemia koronawirusa.
– Inwestycja jeszcze nie jest przesądzona, ale zrobimy wszystko, by doszło do jej realizacji. Jest to dla nas duża szansa dla spółki na dywersyfikacje działalności, czyli częściowe uniezależnienie się od działalności turystycznej. Zależy nam też na stworzeniu produktu regionalnego, który promować będzie gminę Bałtów i województwo świętokrzyskie, bo takie piwo jest świetnym materiałem do promocji danego miejsca – wyjaśnia.
Ostateczną decyzję o rozpoczęciu inwestycji firma podejmie na początku przyszłego roku. Co najważniejsze, jest już miejsce, w którym browar ma powstać. To obecna stajnia ‘Kraina Koni’, która zostanie przeniesiona w inne miejsce.
Prezes Lichota podkreśla, że to budynek, który najlepiej spełnia wymagania takiego projektu.
– Ten budynek jest bardzo wysoki, więc jest to pomieszczenie spełniające pewne uwarunkowania jak możliwość wstawienia wysokich tanków, czyli beczek w których piwo leżakuje. Konstrukcję budynku trzeba teraz odpowiednio zaadaptować – mówi.
W browarze docelowo produkowane będą 4 rodzaje piwa na bazie autorskiej receptury, stworzonej przy pomocy najlepszych browarników w Europie. Słód ściągany będzie z Niemiec.
– Mówimy o produkcie najwyżej jakości, który stworzony będzie tylko i wyłącznie z czterech składników: wody, słodu, chmielu i drożdży. Żadnych dodatków, naturalny proces produkcji przy wykorzystaniu bardzo innowacyjnej instalacji browarniczej z naturalnym procesem wytwarzania dwutlenku węgla i technologią pasteryzacji, która spowoduje, że piwo nie będzie tracić swoich właściwości – tłumaczy.
Piwo ma być dystrybuowane w naszym regionie, ale firma zakłada, że z czasem pojawi się na półkach wybranych sklepów w całej Polsce.

DLF Invest właścicielem Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Z ogromną  radością możemy podzielić się faktem, iż nasza firma objęła w maju tego roku zarząd nad Parkiem Nauki i Rozrywki w Krasiejowie (woj. opolskie). Obiekt to połączenie dwóch wzajemnie uzupełniających się atrakcji – JuraParku – największego parku dinozaurów oraz Parku Nauki i Ewolucji – ultranowoczesnego, futurystycznego muzeum.

Serdecznie zapraszamy na stronę www.juraparkkrasiejow.pl, z której można zaczerpnąć szczegółowe informacje dotyczące obiektu.

Wspieramy młode talenty

Akademia Piłkarska Galacticos to najbardziej utytułowana Akademia w regionie. Szkółka piłkarska została nagrodzona Złotą Gwiazdką Polskiego Związku Piłki Nożnej. Akademia Piłkarska Galacticos to Szkółka zajmująca się szkoleniem dzieci i młodzieży już od 4 roku życia w której nabór jest ciągły i nie prowadzona jest selekcja. W każdej chwili Twoja pociecha może stać się gwiazdą sportu. Bardzo cieszymy się, że jako firma DLF Invest staliśmy się częścią tej wspaniałej drużyny i możemy wspierać dzieci i młodzież w spełnianiu marzeń.

Najlepszy produkt turystyczny!

Bałtowski Kompleks Turystyczny najlepszy!

Bałtowski Kompleks Turystyczny otrzymał nagrodę główną w konkursie organizowanym przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego w ramach XI Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL&Active Life (30.11-1.12.2019) w Kielcach w kategorii  Najlepszy produkt turystyczny funkcjonujący na obszarach wiejskich, promujący zdrowy i aktywny tryb życia;

Intencją organizatorów konkursu jest promocja turystyki prozdrowotnej i aktywnej, w szczególności związanej z obszarami wiejskimi, prezentacja dorobku polskiej wsi. Wieloletnia działalność Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego w tym obszarze została doceniona.

 

Radio Ostrowiec sponsorem klubu piłkarskiego KSZO 1929

25 lipca 2019 r. podpisano umowę sponsorską. Radio Ostrowiec od początku istnienia stara się wspierać wszystkie inicjatywy, które promują miasto, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, które działają na rzecz rozwoju regionu, budowania społeczeństwa aktywnego, obywatelskiego i zaangażowanego w życie lokalnej społeczności.

– Radio Ostrowiec jest stacją lokalną i chcemy wspierać lokalny sport, który dostarcza nam emocji i wzruszeń – mówił Filip Lichota, prezes DLF Invest, wydawca Radia Ostrowiec. Umowa obowiązywać będzie przez najbliższy sezon, czyli do czerwca 2020 roku. Radio Ostrowiec ma też niespodziankę dla słuchaczy i kibiców piłkarskich. Na naszej antenie będziemy transmitować wybrane mecze wyjazdowe drużyny KSZO Ostrowiec.

II urodziny Radia Ostrowiec

5 czerwca 2017, czyli dokładnie 2 lata temu wystartowało Radio Ostrowiec. Od tamtego czasu zmieniło się wiele – skład redakcji, ramówka, zmieniliśmy nawet siedzibę. Nie zmieniło się jednak jedno – gramy lokalnie, GRAMY DLA WAS i tak już zostanie‼️ Radio Ostrowiec to nie kolejne radio, to Twoje LOKALNE radio‼️

www.radioostrowiec.pl

https://www.facebook.com/ostrowiecradio/

Bałtowskie Bezdroża Family

Kolejne Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch Family przeszły do historii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dzielenie z nami pasji do offroadu. Nasza impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcie sponsorów, partnerów oraz mediów.

DRAGON WINCH – partner strategiczny
EMPRO – Toyota Polska – Pepsi – RBReader – RC Nennox – Terenwizja – Craft Media

Nasza impreza nie ma charakteru rywalizacji, nie prowadzimy klasyfikacji generalnej. Liczy się tylko dobra zabawa i aktywnie spędzony czas z rodziną – tą najbliższą i offroadową.
www.baltowskiebezdroza.pl

Bałtowski Zapiecek

Teraz możesz cieszyć się wyśmienitymi daniami przygotowanymi przez jednego z najlepszych szefów kuchni we własnym domu. Restauracja Bałtowski Zapiecek przygotowała bogatą ofertę cateringu na każdą okazję. W karcie znajdziesz zimne przekąski, sałatki, zupy i dania gorące. Specjalna oferta została przygotowana również z myślą o biznesie. Oferta dostępna na stronie restauracji